Als E-Mail senden Druckformat

 

Researcher´s night 23.9.2011

S MONOGRAMom do Rozprávkova! bol názov atrakcie, ktorú sme si pre vás pripravili tento rok v rámci najväčšej vedeckej show na Slovenku známej pod názvom Noc výskumníkov

Technológia Chroma Key

MONOGRAM už druhý rok priniesol účastníkom tejto akcie v bratislavskom Avione zaujímavú atrakciu, v ktorej sme využili možnosti technológie Chroma Key! Pri tejto technológii dochádza k vytvoreniu obrazu, ktorý je vyskladaný z dvoch obrázkov alebo snímok. Farba alebo malý rozsah farieb (v našom prípade zelená) je z jedného odstránená, pričom sa odhaľuje ďalší obraz za ním.

V praxi to znamenalo, že keď ste sa postavili pred zelené plátno a dali ste pred seba zelený plášť, na obraze ste sa stali neviditeľným. Vďaka tomu sa mohli návštevníci nášho stánku dostať do rozprávky. Prvým obrazom boli totiž rôzne scény z rozprávok s rozprávkovými bytosťami. Postavením sa pred zelené plátno sa človek dostal do obrazu a keď si zahalil telo zeleným plášťom, zmizlo mu z obrazu. Na obraze mu teda ostala iba hlava a jej správnym napasovaním mohol nahradiť hlavu rozprávkovej bytosti, a tak sa na chvíľu stať Šmolinkou, princeznou, Shrekom, Spidermanom, Avatarom či postavičkou zo Simpsonovcov.

Táto atrakcia sa stala obľúbenou najmä pre malých výskumníkov a výskumníčky, ale páčila sa aj mnohým starším. Navyše vyše 220tim záujemcom sme pripravili pamiatku na túto akciu v podobe fotky. Fotoalbumy s ich fotkami nájdete na našom facebookovom profile.

Fotogaléria

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek