Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout?

Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout?

"Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout? " je názov témy tretej v poradí zo sérií diskusií Big fut, ktorá sa odvysiela v stredu 16. mája 2012 o 15.30 live na webe.

Niektoré krajiny upúšťajú od produkcie elektriny z jadra, fosílne zdroje majú svoje limity a znečisťujú životné prostredie, alternatívne zdroje energie zatiaľ nedokážu pokryť celosvetovú spotrebu. Na druhej strane dopyt po elektrickej energii neustále rastie. Ako teda budeme vyrábať elektrinu o 10, 20 či 50 rokov? Budú sa v budúcnosti využívať viac obnoviteľné zdroje alebo jadro? Naučíme sa efektívnejšie využívať súčasné technológie, alebo vynájdeme úplne nové spôsoby získavania elektriny? Hrozí nám v roku 2030 celosvetový blackout? To sú témy, ktorým sa budú venovať moderátori diskusie Štefan Hríb a Martin Mojžiš spolu s týmito odbornými hosťami:

  • Klaus Willnow, riaditeľ pre Inovačnú spolupracu, Siemens Energy
  • Pompilio Caramuscio, Senior manager R&D ENEL
  • prof. Ing. Jozef Sitek, DrSc., Ústav jadrového a fyzikálneho inžinierstva, Fakulta elektrotechniky a informatiky STU Bratislava
  • prof. Ing. Ján Gaduš, PhD., Centrum výskumu obnoviteľných zdrojov, SPU Nitra

Zúčastniť diskusie sa môžete  cez live streaming, v rámci ktorého sa budete môcť aj zapojiť do diskusie, zaslaním otázok počas live prenosu. Diskusie budú zároveň priamo na tejto stránke archivované, teda budete si ich môcť kedykoľvek pozrieť.

Big fut

MONOGRAM je jedným z hlavných organizátorov sérií diskusií s názvom Big fut a tiež tieto eventy zabezpečujeme aj  po technologickej stránke. Jedná sa o seriál živých diskusií, ktoré hľadajú odpovede na naliehavé otázky súčasnosti nielen na technologickom pozadí, ale prinášajú aj ekonomický, spoločenský a morálny pohľad. Big fut vždy zavíta na pôdu vybranej slovenskej univerzity a prostredníctvom live prenosov si diskusiu bude môcť pozrieť ktokoľvek na webovej stránke www.bigfut.sk. Moderátori Štefan Hríb a Martin Mojžiš vás spolu so svojimi odbornými hosťami prevedú počas školského roka 2011/2012 cez rôzne témy. Na diskusiách sa môžte zúčastniť osobne alebo cez live streaming, prípadne si pozrieť záznam diskusie z archívu. Na živý prenos každej diskusie je použité kompaktné, prenosné a plne vybavené zariadenie pre SD, HD a 3DHD televíznu produkciu a online vysielanie - BCC Bradcast case.

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás