Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Aplikácie pre platformu iOS bežia už aj na Androide

Mobilná aplikácia CiderUvažovali ste už niekedy, že by ste si kúpili iPhone od spoločnosti Apple kvôli platforme iOS, na ktorej sú postavené mnohé mobilné aplikácie, ktoré Vám doposiaľ na Androide chýbali, ale aj tak sa vám zdal pridrahý a tak ste si vybrali mobilný telefón od konkurencie? Študenti z Columbia Univesity možno majú pre vás optimálne riešenie. Vynašli totiž aplikáciu, ktorá nesie názov Cider. Táto aplikácia má za úlohu spúšťať aplikácie určené pre mobilnú platformu iOS na konkurenčnej platforme Android. Je tak niečo ako nástroj na premostenie oboch platforiem a ponúka užívateľom Aidroidu prístup k pre nich nepoznaným aplikáciám.

Študenti z Kolumbijskej univerzity už predviedli túto aplikáciu na tablete Nexus 7, ktorý je podporovaný práve Androidom. V praxi to znamená, že na Androide dnes spúšťajú aplikácie, ktoré boli doposiaľ určené len pre zariadenia spoločnosti Apple a ukázali, ako by v budúcnosti mohlo vyzerať používateľské rozhranie, ktoré spája platformu iOS a Android.

Táto aplikácia je zatiaľ len vo fáze vývoja a mnoho detailov je nutné dotiahnuť, čo sa týka výkonu, ale aj podpory periférií. Applovské aplikácie síce vďaka Cideru bežia aj na Androide, no nemajú ešte prístup k GPS rozhraniu či službám mobilnej siete, čo vyžaduje ďalšie úpravy a programovanie. Študenti Kolumbijskej univerzity však veria, že všetky prekážky prekonajú a čoskoro sa aplikácia Cider stane jednou z najobľúbenejších aplikácií na celom svete. Vyzerá to tak, že Cider je na začiatku cesty, čakajú ho nemalé úpravy a chvíľu si naň ešte počkáme , no určite je na dobrej ceste a môžeme sa tešiť na túto aplikáciu, ktorá je na ďalším krokom vpred v oblasti technológií.

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás