Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /domains1/do186100/public/www_root/t3lib/class.t3lib_db.php on line 796

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /domains1/do186100/public/www_root/t3lib/class.t3lib_db.php:796) in /domains1/do186100/public/www_root/typo3/sysext/cms/tslib/class.tslib_fe.php on line 3226
Európska Noc Výskumníkov 2015 | Novinky | MONOGRAM Technologies

Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Európska Noc Výskumníkov 2015

Už 9. rok Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity za pomoci Slovenskej akadémie vied, portálu EurActiv.sk a Centra vedecko-technických informácií SR organizuje najväčší festival vedy - Európska Noc výskumníkov 2015, ktorá sa uskutoční od 09:00 do 24:00 hod v piatok 25. septembra 2015 v Bratislave v Starej tržnici na Námestí SNP, ako aj v iných slovenských mestách. Príďte sa ponoriť do sveta objavov a bádania nepoznaného, a stať sa na chvíľu vynálezcami či vedcami. Vystavovateľmi sú univerzity, stredné školy a etablované organizácie zo súkromného sektora. Ani tentokrát nebudú chýbať vedecké stánky tímu MONOGRAM Technologies, ktorý je Hlavným partnerom podujatia. Samozrejmosťou bude možnosť stretnúť známe osobnosti zo spoločenského života i akademickej obce. Návštevníkom sa predstavia priority súčasného výskumu a vývoja. Čaká ich interaktívny program v podobe experimentov s rôznym tematickým zameraním, hry, prednášky, rozhovory s vystavovateľmi, ako i prezentácie noviniek z dielní vynálezcov. Každý si príde na svoje, keďže popri technológiách v medicíne, sa odhalia novinky predovšetkým z technických a prírodovedných odborov. Kľúčovú tému podujatia určuje motto: „Veda je budúcnosť Slovenska“.

Novinky z našej dielne

MONOGRAM Technologies patrí medzi slovenskú elitu vo vývoji a implementácii softvéru i hardvéru šitého na mieru. Tento rok s nami budete vytvárať 3D model srdca, mozgu, chrbtice a ústnej dutiny na základe skutočných snímkov z magnetickej rezonancie (MRI), počítačovej tomografie (CT) a z ďalších zdrojov. Návštevníci preskúmajú štruktúru častí ľudského tela nielen zvonka, ale i detaily ich vnútorných častí. Všetko sa udeje na obrazovkách počítača. MedOffice Operation Assistant získal v súťaži Inovatívny čin roka 2014 prestížnu cenu za 3. miesto v kategórii Technologické inovácie a mimoriadne ocenenie za inovatívnu myšlienku. Druhou novinkou je aplikácia Intra Oral Protector Designer spoločnosti HIBRAND Industries AG vytvorená v spolupráci s MONOGRAM Technologies. Pomocou 3D modelovania vytvára chránič ústnej dutiny pre medicínske zákroky ožarovania nádorov primárne v oblasti ústnej dutiny a krku. Tento chránič je následne na medicínskom pracovisku spracovaný 3D tlačiarňou. Chránič pomáha udržovať mäkké tkanivá mimo dráhy zväzku.

3D modelovanie v medicíne

MedOffice Operation Assistant zjednodušuje diagnostiku, umožňuje lekárom získať dodatočné informácie, lepšie sa rozhodovať, čím môže skracovať dobu liečby či zachrániť život. Technológia integruje medicínske údaje a videosignály z rozličných prístrojov. Obsahuje kartu pacienta, takže lekár má včas všetky informácie o zdravotnom stave sústredené na 1 mieste. Rýchle a intuitívne sa ovláda. 3D modely systém otáča, približuje, vytvára ich rezy, filtruje časti s rovnakou hustotou tkaniva, plánuje či simuluje postup operácie. V medicínskej praxi sa aplikujú rôzne moduly. Napríklad Neuro je určený pre neurochirurgiu, najmä k práci s 3D modelmi mozgu. Modul Spinal slúži na simuláciu tvaru krčnej chrbtice a optimalizáciu výberu medzistavcových náhrad. Významné uplatnenie nachádza i v stomatológii a ortopédii.

Piatok 25.9.2015 Stará tržnica v Bratislave

Vedecký výskum prináša impulzy pre hospodárstvo. Zaručuje krajine zvyšovanie kvality života, udržateľný rast a dlhodobú prosperitu. S MONOGRAM Technologies vďaka MedOffice Operation Assistant naživo uvidíte 3D modelovanie častí ľudského tela. Účastníci si odnesú nevšedné zážitky, nové poznatky, inšpiráciu pre budúcnosť a spoznajú bežných ľudí s neobyčajným povolaním – slovenských vedcov. Tešíme sa na Vašu účasť na Európskej Noci výskumníkov 2015!

 

 

 


Termín podujatia: 25.9.2015
Miesto konania: Bratislava, Slovenská republika

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás