Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

MONOGRAM na Týždni vedy a techniky

Staň sa kreslenou postavičkouOd 11.11. do 17.11.2013 sa bude konať podujatie Týždeň vedy a techniky, organizované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky spoločnosti.

Podujatie Týždeň vedy a techniky

Týždeň vedy a techniky, ktorý sa na Slovensku uskutoční už po 10.krát, má za cieľ zlepšenie vnímania vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky, ktoré pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy a o potrebe jej podporovania, keďže tvorí základ hospodárskeho a spoločenského pokroku.

Staň sa kreslenou postavičkou

Tento rok sa po prvýkrát zúčastní podujatia aj spoločnosť MONOGRAM Technologies, s aktivitou „Staň sa kreslenou postavičkou“. Aktivita zábavným spôsobom ukazuje ako funguje technológia Chroma Key, ktorá sa v praxi využíva napríklad pri natáčaní nebezpečných alebo príliš nákladných scén.

Pri tejto aktivite sa návštevník postaví pred zelené plátno, na ktoré je kreslená postavička premietaná. Následne mu cez plecia prehodíme zelený plášť. Okamžite potom sa jeho telo stane neviditeľným a nahradí ho telo kreslenej postavičky.

Čo vás ešte čaká?

Súčasťou podujatia Týždeň vedy a techniky bude aj odborná konferencia s názvom „Quo vadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách 2013“ na tému „Podpora popularizácie vedy a techniky smerom k mládeži“. Okrem konferencie sa môžu návštevníci zúčastniť aj výtvarnej súťaže na tému "Čo by som rád objavil/Čo by som rada objavila?" a tiež do súťažnej prehliadky bádateľských projektov žiakov stredných škôl v oblasti vedy a techniky.

MONOGRAM sa podujatia Týždeň vedy a techniky, ktorý sa bude konať  v Centre vedecko-technických informácií SR, na pozvanie organizátora zúčastní dňa 13.11.2013. Veľmi nás teší, že aktivita „Staň sa kreslenou postavičkou“ organizátorov zaujala a veríme, že rovnako zaujme aj návštevníkov.

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás