Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /domains1/do186100/public/www_root/t3lib/class.t3lib_db.php on line 796

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /domains1/do186100/public/www_root/t3lib/class.t3lib_db.php:796) in /domains1/do186100/public/www_root/typo3/sysext/cms/tslib/class.tslib_fe.php on line 3226
Najväčšie vedecké podujatie roka | Novinky | MONOGRAM Technologies

Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Najväčšie vedecké podujatie roka

Už 9. krát patril posledný septembrový piatok najväčšiemu vedeckému podujatiu pre širokú verejnosť - Európska Noc výskumníkov 2015, ktoré sa konalo v pätici slovenských miest, ako aj vo viac než 279 ďalších mestách nielen v Európe. Jeho bránami prešlo desiatky tisíc návštevníkov. Cieľom bolo popularizovať vedu, techniku a prírodovedné odbory, zdieľať výsledky vývoja a výskumu. Sprievodný program dopĺňali telekonferencie, otvorené diskusie a interaktívne experimenty.

MONOGRAM Technologies, ako jeden z Hlavných partnerov podujatia, prezentoval v dvoch spomedzi 70 vystavovateľských stanovíšť Starej tržnice v Bratislave integrované softvérové riešenie pre 3D modelovanie častí ľudského tela a prácu s týmito modelmi. MedOffice Operational Assistant je intuitívne ovládateľná aplikácia, ktorá umožňuje kombinovať do 3D modelu snímky z magnetickej rezonancie (MRI) a počítačovej tomografie (CT), simulovať virtuálnu operáciu, chirurgom porovnávať pred- a pooperačný stav, farebne rozlišovať tkanivo s rozdielnou hustotou, otáčanie či približovanie objektov (napr. oblasť srdca, mozgu, chrbtice, a pod.), ako aj vytváranie rezov. Systém je sofistikovane doplnený o živý prenos videosignálu z operačnej sály (vstupy z mikroskopov, endoskopov, kamier, mikrofónov a iných medicínskych prístrojov) s možnosťou obojsmernej audiokonferencie v prepojení na elektronickú kartu pacienta, pričom v časovej osi ukladá záznamy o zákrokoch, vyšetreniach či analýzach. Jednou z výhod systému MedOffice je jeho modularita. Napríklad modul SPINAL už našiel uplatnenie v medicínskej praxi pri simulácii vkladania medzistavcových náhrad do krčnej chrbtice. Modul NEURO sa využíva v neurochirurgii pri analytickej práci s nádormi v lebečnej oblasti.

Druhým prezentovaným riešením bol softvér Intra Oral Protector, ktorý v 3D modeluje chránič ústnej dutiny a krčnej oblasti pre tele- a brachyterapiu nádorov. Chránič pomáha zmenšiť negatívne dopady radiácie na mäkké tkanivo. Aplikácia umožňuje exportovať vytvorený model v STL formáte pre 3D tlač. MONOGRAM Technologies túto aplikáciu vytvoril ako produkt pre HIBRAND Industries AG.

Vďaka ideám a šikovným prstom členov nášho vývojového tímu sme mohli návštevníkom prezentovať aj tieto pokrokové technológie. Organizátori festivalu Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia vied, Centrum vedecko-technických informácií SR a portál EurActiv.sk určite pripravia aj v 10. ročníku niečo špeciálne, a budú pokračovať v tejto prospešnej tradícii zdieľania vedeckého pokroku. Neváhajte nás kontaktovať, ak sa chcete dozvedieť viac o 3D modelovacom softvéri, online video prenose či webových aplikáciách.

Náš tím objektívom zachytil niekoľko okamihov pri bádateľskom stanovišti MONOGRAM Technologies:

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás