Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Noc výskumníkov 2014

MONOGRAM na Noci výskúmníkovKaždoročne sa v mnohých slovenských mestách koná najväčší festival vedy na Slovensku s názvom „Noc výskumníkov“.  Tento rok ide už o ôsmy ročník tohto významného podujatia, ktorý sa bude konať 26.9.2014 v piatich slovenských mestách a to v Bratislave, Banskej  Bystrici, Žiline, Košiciach a v Tatranskej Lomnici. Noc výskumníkov je taktiež významnou udalosťou v zahraničí v mnohých Európskych mestách. MONOGRAM Technologies, ako jeden z hlavných partnerov, na ňom nemôže chýbať so svojimi stánkami, pri ktorých sa dozviete niečo viac zo sveta vedy, techniky a informačných technológií.

Komu je festival určený?

Festival je určený ľuďom rôznych vekových kategórií od detí, mládeže až po dospelých. Hlavnou cieľovou skupinou podujatia sú deti a mládež v školskom veku, pričom dôraz je hlavne kladený na zvýšenie ich záujmu o štúdium technických smerov a prírodných na vysokých školách.

Na čo sa môžete tešiť?

Ako po minulé roky, tak aj v tomto roku sa môžete tešiť na prezentáciu najzaujímavejších výsledkov slovenskej vedy. Vo všetkých spomínaných mestách budete môcť od rána až do neskorého večera stretávať významných slovenských výskumníkov a osobnosti, ktoré sa vďaka výskumu presadili aj v zahraničí, dozvedieť sa viac niečo o ich vedeckej práci, vlastnoručne si vyskúšať zaujímavé experimenty, ktoré vám odhalia tajomstvá dnešnej vedy a vypočuť si užitočné prednášky na aktuálne témy. Na všetkých miesta, ktoré budú súčasťou programu Festivalu je zabezpečený bezplatný vstup.

Stánky MONOGRAMu budete môcť nájsť v Bratislave v Starej tržnici. Zaujímavou formou vám v nich predstavíme niektoré z nami vyvinutých a používaných technológií, ako napríklad 3D modelovanie mozgu, či využívanie platformy pre digitálne publikovanie CoverPage. Obrázkovú galériu z našich minuloročných aktivít môžete vidieť v albumoch MONOGRAMu na Facebooku.

Prečo a kým bol projekt Noc výskumníkov vymyslený?

Noc výskumníkov je paralelne organizovaná v 33 štátoch Európy. Ústredným mottom tohto projektu je „Researchers are among us“, „Vedci sú medzi nami“, čím sa týmto festivalom organizátori snažia verejnosti priblížiť výskumných pracovníkov ako „obyčajných“ ľudí s neobyčajným povolaním. Poslaním projektu je ukázať prácu vedcov a umožniť verejnosti "nazrieť im cez plece", spoznať ich ako ľudí a vidieť výsledky ich práce. Projekt je podporovaný zo 7. rámcového programu pre výskum a technologický rozvoj Európskej komisie, od roku 2014 ide o nový rámcový program pre výskum a inovácie - Horizont 2020. Minulý rok sa do projektu Noci výskumníkov zapojilo viac ako 1 000 výskumníkov a vedeckých pracovníkov, vyše 22 000 žiakov a študentov rôznych škôl a na všetkých podujatiach sa zúčastnilo dovedna 177 000 návštevníkov.

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás