Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Noc výskumníkov 2012 - atrakcie

Už tento piatok, 28.09.2012, sa na Slovensku uskutoční festival vedy Noc výskumníkov 2012. MONOGRAM aj tento rok patrí k spoluorganizátorom tohto výnimočného podujatia a pripravili sme pre vás zaujímavé atrakcie v bratislavskom Avion Shopping Parku ale aj v Starej Tržnici:

Staň sa kreslenou postavičkou

V  Avion Shopping Parku vámSHREK - technológia kľúčovania umožníme stať sa na malú chvíľu kreslenou postavičkou, teda aspoň na obrazovke. Kamerou budete snímaní pred zelenou plachtou, pričom na obrazovke sa ocitnete v prostredí kreslených postavičiek. Za pomoci čarovného plášťa si budete môcť na obraze nechať zmiznúť telo a získať tak telo jednej z kreslených postavičiek. Na pamiatku vám bude vyrobená fotografia, ktorá bude umiestnená na facebookovom profile MONOGRAMsk, a tak sa budete môcť pochváliť svojim novým kresleným telom aj ostatným.

V tejto atrakcii bude využitá technológia kľúčovania, ktorú viacerí poznajú z televíznych štúdií (najmä zo štúdií počasia). Pri tejto technológii dochádza k vytvoreniu obrazu, ktorý je vyskladaný z dvoch obrázkov alebo snímok. Farba alebo malý rozsah farieb (v našom prípade zelená) je z jedného odstránená, pričom sa odhaľuje ďalší obraz za ním.

Albert Einstein - v našom stánku zistíte, či sa na neho podobáte :)

Tvoja vedecká budúcnosť

V Starej Tržnici budete môcť zistiť, na akého vedca sa najviac podobáte. Nebudete však musieť  robiť nijaké vedomostné testy, ale pôjde o podobnosť fyzickú. Priamo na Noci výskumníkov si totiž budete môcť sami na sebe vyskúšať technológiu „rozpoznávania tvári“. Na základe nasnímania vašej tváre  jej porovnania s databázou tvári vedcov systém vyhodnotí, na ktorého vedca sa najviac podobáte. Výsledky hodnotenia budú zverejnené na facebookovom profile MONOGRAMsk, teda každý účastník sa bude môcť pochváliť svojou podobnosťou.

Minihologram naživo

Väčšina z vás už vie, čo je hologram a Hologram naživozrejme ho už videla v nejakom filme alebo na internete. My vám však teraz umožníme vidieť hologramy aj naživo v priestoroch Starej Tržnici. Zvedavým záujemcom navyše náš tím odborníkov vysvetlí, na akom princípe a za akých podmienok vlastne tento trojrozmerný obraz funguje.

Plocha či priestor?

V Starej tržnici vám tiež ukážeme, že niekedy sa aj v zdanlivo dvojrozmernom objekte dá nájsť tretí rozmer. Ako je to možné? Prezradí vám to náš tím odborníkov priamo na Noci výskumníkov.

...lebo veda je všade okolo nás, veda je umenie, veda je hra, veda je šport, veda je súťaž, veda je ŽIVOT... To je heslo Noci výskumníkov a zrejme hovorí za všetko. Preto si nenechajte ujsť tohtoročný festival vedy. Srdečne vás pozývame a tešíme sa na stretnutie s vami!

 

Program Noci výskumníkov 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás