Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Privítali sme gymnazistov z Martina

V apríli 2014 u nás privítali mladé šarmantné stredoškoláčky v rámci projektu Girl’s Day v rámci celosvetového dňa žien v informačno-komunikačných technológiách, ktorý sa každoročne koná vždy štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci daného roka. Cieľom tohto dňa bolo prezentovať odbor informačno-komunikačných technológií dievčatám vo veku 14-18 rokov, ukázať im jeho atraktívnu stránku a perspektívne pracovné možnosti.

Dievčatám a ich pani učiteľke sa v MONOGRAMe tak páčilo, že nás oslovili z Gymnázia Viliama Paulínyho - Tótha s prosbou, či by tentokrát nemohli prísť najmä chlapci maturanti a zopár ich spolužiačok, ktorí sa učia informatiku a programovanie sa stalo ich hobby.

A tak sme 16.12.2014 na pôde MONOGRAMu opäť privítali 32 mladých študentov. Program, ktorý sme im pripravili, bol trochu iný, ale opäť veľmi zaujímavý. Študenti tohto gymnázia mali možnosť vypočuť si o úspechoch našej spoločnosti, o produktovom portfóliu, rozpracovaných projektoch, kampaniach a v neposlednom rade o systéme MedOffice, ktorý im bol nami odprezentovaný. Mali tak možnosť nahliadnuť do útrob ľudského mozgu, vyskúšať si otáčanie hlavy, priečne a kruhovité rezy či samotné vytváranie 3D modelu z CT alebo MRI snímkov a ich vzájomné porovnávanie. Následne mali možnosť pokladať otázky našim kolegom, ktorí im na každú otázku do detailov odpovedali a zároveň sa prešli po takmer všetkých priestoroch našej firmy. Vďaka tomu nás videli priamo pri práci, mali možnosť nahliadnuť do procesu príprav našich produktov, a tak si mali možnosť spraviť obraz o tom, ako to funguje v reálnom IT svete. Stretnutia s ľuďmi pracujúcimi v IT sfére boli pre nich obohacujúce, zasypali nás veľkou kopou otázok týkajúcich sa tvorby softvérov, webstránok, mobilných aplikácií a samotného programovania. Po zodpovedaní všetkých otázok odchádzali nadšení, plní entuziazmu a teraz sa o to viac sa tešia na štúdium informatiky na vysokej škole.

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás