Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Týždeň vedy a techniky na Slovensku

Pozývame vás na Týždeň vedy a techniky na Slovensku, ktorý je organizovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti, ktoré sa koná v Bratislave v dňoch 10. – 16.11.2014. Toto podujatie je rozdelené do rôznych menších podujatí a súťaží. MONOGRAM Technologies sa so svojim prezentačným stánkom pod názvom “3D modelovanie mozgu“ predstaví na podujatí “Veda netradične“, ktoré sa koná 10. a 11. novembra v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ceste 8/A v Bratislave. Náš stánok tu môžete nájsť konkrétne 11. novembra 2014 v čase od 9.00 do 20.00.

O Týždni vedy a techniky

Veda a technika sa stáva neoddeliteľnou súčasťou života každého z nás. Jej vývoj a správne nasmerovanie podmieňuje ďalší rozvoj našej krajiny. Preto je nutné, aby sme využili náš vedecký potenciál, ktorý sa stáva našou konkurenčnou výhodou. Široká verejnosť by mala vnímať výskum, vývoj, inovácie a celoživotné vzdelávanie ako pozitívne faktory rozvoja našej spoločnosti, ako aj procesy, ktoré posúvajú naše vedomosti a vývoj spoločnosti ďalej. Vzhľadom k tomu je nevyhnutné, aby pedagógovia, technici a vedci mali možnosť jednoduchým a zaujímavým spôsobom prezentovať svoju prácu a výsledky výskumu.

Cieľom tohto na Slovensku každoročne organizovaného Týždňa vedy a techniky je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí našej celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať tento smer, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedy a technicky, informovať verejnosť o poznatkoch vedeckých a technických disciplín a o nutnosti podporovať tieto disciplíny, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského rastu.

S čím sa na Týždni vedy a techniky predstavíme

Na tomto podujatí sa predstavíme so stánkom “3D modelovanie mozgu“, kde budete môcť naživo vidieť, ako sa dá z CT alebo MRI snímkov vymodelovať 3D model ľudského mozgu. Toto všetko si budete môcť pozrieť na veľkej obrazovke, kde vám ukážeme model hlavy človeka spolu s pokožkou a vlasmi. Postupne vám budeme odhaľovať aj vnútorné časti ako sú lebka, mozog, či cievy.

Vymodelovaný 3D model hlavy, ciev a mozgu bude vytvorený na základe reálnych CT a MRI snímkov anonymných pacientov. Budete si tak môcť reálny mozog pozrieť z rôznych strán, uhlov, či vidieť priečne a kruhovité rezy, vďaka ktorým sa dostanete až k útrobám nášho centra inteligencie.

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás