Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /domains1/do186100/public/www_root/t3lib/class.t3lib_db.php on line 796

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /domains1/do186100/public/www_root/t3lib/class.t3lib_db.php:796) in /domains1/do186100/public/www_root/typo3/sysext/cms/tslib/class.tslib_fe.php on line 3226
Web EurActiv.sk v novom šate | Novinky | MONOGRAM Technologies

Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Web EurActiv.sk v novom šate

Zmenený denník EurActiv.sk

V 5. týždni roka 2016 sme nasadili v novom šate ostrú verziu e-denníka na URL EurActiv.sk - najväčšieho informačného portálu o dianí v Európskej únii v kontexte Slovenska.

Prínosy upgradu a redizajnu

Cieľom redizajnu webovej stránky bola nielen aktualizácia a interaktívnosť front endu - pútavejšia grafika, galérie, responzívnosť dizajnu či štruktúrovaný layout pre newsletter s priestorom pre partnerské logá a úprava feed-ov RSS správ od spoločnosti Traq.li. Užívatelia ocenia prístupnejší obsah na mobiloch a tabletoch, umožňujúci intuitívnu navigáciu po sekciách, o ktoré majú záujem. Piktogramy označujúce sekcie sú samozrejmosťou. Internetový portál sa obohatil o nové funkcionality ako označovanie populárneho obsahu (tagy článkov, analýz, rozhovorov), kalendár udalostí, boxy pre najčítanejšie články v súvzťažných kategóriách podľa typu obsahu.

WordPress riešenie

Za front end oponou prebehla zmena back end Content Management Systému z TYPO3 na WordPress, ktorý je rovnako Open Source platformou, čiže klientovi nevznikajú žiadne pravidelné licenčné poplatky za softvér. Ako grafické riešenie bola použitá už existujúca WordPress téma, ktorá sa prispôsobila corporate identite klienta. Vďaka použitiu WordPress témy, mal klient okamžite presnú predstavu, ako bude portál vyzerať a zároveň použitie témy mu prinieslo úsporu nákladov v rámci grafických prác a zároveň v rámci funkcionalít, ktoré už mala daná téma v sebe zakomponované.

Migrácia dát & presmerovanie odkazov

Pri prechode medzi jednotlivými systémami sa zabezpečila nepretrživá prevádzka e-denníka. Naplneným zámerom vydavateľa bola úplná migrácia dát na spoľahlivý web hosting, na serveroch sa vytvorilo trvalé bezpečné testovacie prostredie, prebehla reindexácia URL vo vyhľadávačoch pri zachovaní kontinuity odkazov prostredníctvom redirectingu povôdných URL na nové. Účelom presmerovania odkazov bolo zachovať nadväznosť a užívateľské pohodlie pri hladkom prechode na zmenenú optimalizovanú štruktúru - jeden z kľúčových parametrov pre ranking vo vyhľadávačoch určujúci výsledné zobrazované poradie.

SEO & Web marketing

Alt attributes fotografií a obrázkov sú dôležité pre vyhľadávače Google, Bing, Yahoo a Seznam.cz. Pôvodný vyhľadávač nahradil customizovaný rýchlejší Google Site Search - prepojený na štatistické reporty aplikácie Google Analytics, ktorý spolu s nástrojom pre heatmapy pomáhajú merať aktivitu užívateľov, inšpirovať tím pre budúce zlepšenia funkčných prvkov webu a otvárať dvere pre Usability štúdie. Google DoubleClick for Publishers rieši marketing a manažment bannerov v kampaniach. Optimalizoval sa počet dotazov na databázu MariaDB, ktorá nahradila MySQL, inštalovali sa SEO pluginy v novom back ende. Doplnili sa boxy pre nerušivú tematickú reklamu viažucu sa ku konkrétnemu obsahu pre Display kampane, ikony pre sociálne siete Facebook, Twitter, Linkedin a integrovali rôzne breadcrumbs.

Servisné riešenia MONOGRAM Technologies

Použitý repertoár funkčných zlepšení v rámci dokončeného web projektu predstavuje dlhodobú hodnotu vytvorenú pre zákazníka. Portál teraz lepšie obstojí vo vydavateľskej konkurencii a upevní si pozíciu trvalého zdroja informácii pre čitateľov sledujúcich dianie v Európskej Únii. V rámci MONOGRAM servisných riešení ®  čoskoro prinesieme portálu plug-iny pre videá, kategorizačné filtre pre podstránku Európske fondy a ďalšie novinky.

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam noviniek

Novinky

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás