Poslať ako e-mail Formát pre tlač

 

Prečo si vybrať open source riešenie

Proprietárna alebo open source platforma?

Častokrát k nám prichádzajú klienti, ktorí zaznamenali potrebu kompetnej zmeny redakčného systému, pretože ich aktuálny systém sa z určitých príčin dostal na maximum a nie je možné ho ďalej rozvíjať. Častokrát bývajú tieto problémy spôsobené tým, že vývojár proprietárneho systému (jedna spoločnosť) nemá ďalej možnosť alebo kapacity sa venovať vývoju nových funkcií a tak systém stagnuje. Keďže je firma odkázaná len na jedného dodávateľa, má len dve možnosti, a to buď čakať na reakcie dodávateľa, pokiaľ ten ešte funguje, alebo pristúpiť k zmene platformy. Open source platforma všeobecne znamená zníženie vstupných nákladov a najmú periodických nákladov, keďže sa za prevádzku systému neplatia žiadne pravidelné poplatky - systém nie je zaťažený licenčnými poplatkami. Okrem tejto výhody nie je zanedbateľný ani fakt, že je k dispozícii kompletný zdrojový kód, ktorý je možné modifikovať. Možno tak upravovať už existujúce moduly alebo funkcionality systému, pridávať nové. Ako hlavná nevýhoda open source býva komunikovaná bezpečnosť a kvalita vývoja. Tieto nedostatky je potrebné eliminovať výberom kvalitnej platformy. Dôležité sú ukazovatele ako frekvencia vzniku nových verzií systému, technologické napredovanie vývoja jadra systému, počet vznikajúcich nových modulov v rôznych štádiách vývoja a pod. TYPO3 je najsilnejším systémom na trhu, ktorý je vďaka extenzívnej podpore a masívnej vývojárskej základni jednotkou medzi open source CMS systémami. Aktuálne disponuje cca 2500 modulmi v stabilnej verzii, ktoré je možné okamžite používať a sú otestované tisíckami používateľov. Okrem toho existuje cca 5000 modulov vo verziách alpha a beta, ktoré sú už takisto otestované v rôznych aplikáciách a je ich možné po zvážení a preverení takisto bez problémov používať. Vývojári TYPO3 reagujú takmer okamžite na akékoľvek potenciálne hrozby a zraniteľnosti systému a k dispozícii sú v krátkych časových intervaloch nové updaty jadra systému.

MONOGRAM je open source friendly

Pri začiatkoch práce na internetových projektoch a vzniku jednotlivých divízií bolo jedným z úvodných rozhodnutí našej spoločnosti práve rozhodnutie o výbere platformy. Mohli sme začať vyvíjať vlastný CMS systém tak, ako to robí niekoľko desiatok spoločností na trhu, alebo využiť existujúcu platformu, ktorá spĺňala náročné kritériá. Po niekoľkých prvých implementáciách a rozsiahlych analýzach sme sa rozhodli pre open source CMS TYPO3, ktoré je vhodné pre väčšinu webových projektov. Keďže nemusíme vyvíjať a neustále zlepšovať jadro systému, môžeme sa sústrediť na vývoj a customizáciu pokročilých a inovatívnych funkcií, na ktoré by sme v prípade vývoja vlastného CMS nemali čas a prostriedky. Využitie výsledkov komunity niekoľko tisíc kvalitných vývojárov po celom svete nám umožňuje ponúknuť zákazníkom najlepší systém na trhu za veľmi zaujímavých podmienok, navyše s unikátnymi inovatívnymi funkciami, ktoré konkurencia nemôže a nedokáže ponúknuť.

Naša spoločnosť od svojho vzniku aktívne podporuje open source projekty a komunitu vlastným vývojom. Nie sme teda len pasívny percipient už hotových riešení, vyvíjame vlastné moduly rôznych typov, niektoré z nich poskytujeme na voľné využitie najširšej komunite. Príkladom takto uvoľneného modulu sú MONOGRAM ePayment, rozhranie pre implementáciu a testovanie funkčnosti slovenských platobných brán pre online platby. Okrem toho sme vyvinuli napríklad niekoľko stoviek kvalitných modulov pre TYPO3, ktoré sú dodávané našim zákazníkom a niektoré z nich sú aj uvoľnené pre použitie ostatnými firmami v rámci open source.

Facebook Twitter

 

Riešenia

Vybrané referencie

eTREND

eTREND

Komplexný redesign spoločne s implementáciou nových multimediálnych a publikačných technológií.

eTREND

ESET

ESET

Projekt na CMS TYPO3 s custom development modulmi.

ESET

Huste.tv verzia 4

Huste.tv verzia 4

Štvrtá verzia online TV s novým dizajnom a predplatným systémom.

Huste.tv verzia 4

JOJ.SK verzia 5

JOJ.SK verzia 5

Televízia Joj opäť prináša nový dizajn a technologické novinky na svojom portáli.

JOJ.SK verzia 5

Panta Rhei

Panta Rhei

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop.

Panta Rhei

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Vyvinuli sme mobilnú aplikáciu pre televíziu JOJ.

TeleRolo mobilná aplikácia pre TV JOJ

Všetky referencie

Kontaktujte nás