Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Bahrainweather

Flash
  • Vaše hodnotenie 10/10  
  • Naše hodnotenie 10/10
    12345
  • Hodnotiacich1
 

Pre našich zahraničných klientov The Ministry Of Transportation (ďalej len MOT) a  Bahrain Meteorological Directorate (ďalej len BMD) sme realizovali kompletný graficky redizajn webovej stránky www.bahrainweather.gov.bh, ktorá je stránkou zameranou na predpoveď počasia, poveternostných vplyvov a klimatických podmienok ostrovnej krajiny Bahrain.

Táto krajina sa nachádza v Perskom zálive. Ide o zhluk 33 ostrovov na pobreží Saudskej Arábie. Väčšina obyvateľov žije v hlavnom meste Manama, ktoré leží na severnom cípe ostrova Bahrajn, najväčšom zo spomínaných 33 ostrovov. Počas letných mesiacov, tiahnucich sa od apríla do októbra, sú popoludňajšie teploty v priemere okolo 37 - 40 °C. V zime sa teploty pohybujú medzi 10 °C a 20 °C. Naši klienti MOT a BMT chceli čo najvernejšie vystihnúť tieto zmeny klimatických podmienok, a preto nás požiadali, aby sme stránku funkčne upravili a redizajnovali. Na stránke bola výrazne redizajnovaná najmä homepage, ale taktiež substránky. Po úpravách zo strany MONOGRAM Technologies je stránka prehľadnejšia a najmä interaktívnejšia.

Responzívny dizajn webovej stránky


Pri vytváraní webovej stránky a dizajnu sme nezabudli aj na používateľov mobilných telefónov a tabletov, ktorí vyhľadávajú predpovede počasia kdekoľvek sú práve prostredníctvom mobilných zariadení. Ich používaním takto využívajú svoj čas efektívnejšie. Pre týchto používateľov bol vytvorený responzívny dizajn webstránky, vďaka ktorému sa dizajn webovej stránky prispôsobuje zariadeniu, na ktorom je zobrazovaný. Stránka je tak schopná dynamicky sa prispôsobovať každému rozmeru displeja.

Funkčnosť stránky

Na domovskej stránke môžu klienti vzhliadnuť predpoveď počasia nielen na najbližších 5 dní, ale aj hodinovú predpoveď, ktorá je im k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní do týždňa. Takisto tu môžu nájsť informácie o vlhkosti vzduchu, rýchlosti vetra či informácie o čase východu a západu slnka, pričom si môžu osobitne rozkliknúť každé jedno mesto umiestnené na mape Bahrainu či mape Blízkeho východu pre zobrazenie detailnejších informácií. V ľavom bočnom menu môžete vidieť aktuálnu teplotu, oblačnosť a veternosť v oblasti Bahrain. V pravom bočnom menu sa dozviete informácie o momentálnej vlhkosti vzduchu, časoch prílivu a odlivu, východu a západu slnka aktuálneho dňa a priemerných denných a nočných teplotách daného mesiaca.
Ďalšie podstránky sú venované predpovediam počasia na najbližšie dni, letovým podmienkam pre helikoptéry, lokálnym predpovediam a predpovediam počasia pre námorné oblasti, satelitným snímkam, radarovým snímkam venujúcim sa sile dažďa, teplotným výkyvom, celkovým klimatickým podmienkam pre rôzne sezónne obdobia, seizmologickým vplyvom a taktiež edukatívnej činnosti z oblasti meteorológie.

Použité technológie


Zo strany MONOGRAM Technologies bol vykonaný grafický redizajn a výroba všetkých textových stránok v rámci tohto portálu. Išlo o AJAXovú aplikáciu, pri ktorej sme načítavali aktuálne dáta z externých služieb a implementovali na jednotlivé komponenty stránky, naštýlovali pôvodnú tému a vizuálne prvky Liferay redakčného systému. Pre tvorbu stránky boli použité kaskádovité štýly (CSS stylesheet), javascriptová knižnica jQuery UI, pre ktorú sme vytvorili samostatnú tému. Knižnica je zameraná na užívateľské rozhranie, uľahčuje užívateľom implementáciu pokročilých efektov a vylepšenie funkcionality HTML prvkov na webovej stránke. Pre mapu počasia na hlavnej stránke sme kompletne navrhli a zrealizovali nové ikonky jednotlivých typov počasia, vrátane ich animácii vo formáte svg. V rámci responzívneho dizajnu je stránka rozdelená do piatich hraníc rozlíšení a to: rozlíšenie pre mobil, tablet, 2 rozlíšenia pre desktop a najvyššie full HD rozlíšenie dosahujúce 1600 px a vyššie.

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378