Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Škola na dotyk

Flash
  • Vaše hodnotenie 5/10  
  • Naše hodnotenie 8/10
    12345
  • Hodnotiacich8
 

Spustili sme prezentačnú stránku www.skolanadotyk.sk, ktorá prináša informácie o jedinečnom rovnomennom projekte, organizovanom neziskovou organizáciou EDULAB v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Škola na dotyk – zámery a ciele

Cieľom projektu je zefektívnenie a zatraktívnenie vyučovacích metód a zvýšenie motivácie a kreativity žiakov s využitím moderných dotykových technológií. Škola na dotyk bude prebiehať  na 10 vybraných základných a stredných školách na Slovensku do konca školského roku 2013/2014. Žiaci aj učitelia budú mať k dispozícií spolu až 300 tabletov, s ktorými sa budú učiť, tvoriť materiály a zabávať sa. Všetky zapojené školy budú tiež vybavené interaktívnou tabuľou s dotykovým displejom s uhlopriečkou 65´´. Súčasťou moderného vybavenia tried bude aj flexibilný nábytok, ktorý umožní meniť jeho rozostavanie v triede a prispôsobenie práci v menších skupinách.

Prezentačná stránka

Stránka je postavená na CMS systéme TYPO3 4.7. Od decembra bola spustená vo forme jednoduchej prezentačnej stránky, ktorá predstavovala cieľ projektu a zapojené školy. Vo februári 2014 sme spustili aj druhú fázu, v ktorej učitelia a žiaci na stránke uverejňujú rôzne materiály, ktoré pomocu tabletov vytvorili. Pribudli tak sekcie Metodiky a modely, Učiteľské videoblogy, Žiacke projekty, Kreatívna dielňa, Manuály a postupy. Všetky materiály si návštevníci môžu prezerať, zdieľať na sociálnych sieťach a hlasovať za ne.

Čo priniesol CMS systém a verzia 4.7?

Posledná verzia TYPO3 zo série 4.x, ktorá vyšla v apríli 2012, priniesla najmä vylepšenú podporu štandardu HTML5 a webovú prístupnosť . V novej verzii bolo kompletne prepracované rozšírenie na indexované vyhľadávanie v systéme, pre ktoré bol vytvorený nový plugin, postavený na prispôsobivej šablóne tak, aby zapadol do akéhokoľvek dizajnu stránky. Pridaný bol tiež nový jazyk pre administračné rozhranie, afrikánčina, čím sa TYPO3 stalo dostupné už v 51 jazykoch. Novinkou je aj update prepravovaných externých knižníc PHP, ktoré umožňujú posielanie e-mailov cez „Swift Mailer“.

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378