Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Dobrá krajina

Flash
  • Vaše hodnotenie 7/10  
  • Naše hodnotenie 9/10
    12345
  • Hodnotiacich21
 

Ciele a charakter projektu

Webový portál Dobrá krajina je určený pre dobrých ľudí, ktorí chcú darovať finančné prostriedky na dobrú vec, pričom ich zaujíma konkrétne využitie darovanej finančnej čiastky. Darovať možno na konkrétne projekty, čím sa značne sprehľadňuje podpora neziskových organizácii. Tento darcovský portál obsahuje stále rastúce množstvo komunitných projektov, ktoré sa uchádzajú o podporu a záujem verejnosti. MONOGRAM Technologies je jedným z partnerov projektu Dobrá krajina.

TYPO3 a ďalšie technológie

Dobrá krajina je web stránka postavená na CMS TYPO3, ktorý obsahuje štandardné moduly aj moduly typu custom development. Redakčný systém TYPO3 umožňuje kompletnú správu obsahu portálu – položky v menu, primárna a sekundárna navigácia, správy, dobré projekty, dobrí ľudia. Súčasťou dodania výstupov bola realizácia SEO tak, aby bola webstránka okamžite indexovaná a dostupná na dobrých pozíciách v kľúčových vyhľadávačoch. Frontend aplikácie využíva na viacerých miestach technológiu AJAX. Dobrá krajina má vlastný systém uploadu, transkodingu a streamingu videa s vlastným videoplayerom. Portál Dobrakrajina.sk je prepojený s portálom Darca.sk, z ktorého sa importujú údaje a konkrétne dáta o projektoch. Ide o prepojenie heterogénnych systémov – PHP technológií Cake a TYPO3.

Postup pri podporení projektu

Backend prostredie portálu Dobrá krajina a poskytuje možnosť priamej podpory konkrétneho projektu. Podporiť vybraný projekt je možné po zaregistrovaní do systému.

Je podporované jednorázové aj pravidelné darovanie finančných prostriedkov. Pred prvými pridelením je potrebné nabiť konto, podporované sú online platobné systémy slovenských bánk – realizovaná bola integrácia systémov TatraPay (Tatra banka), ePlatby VÚB (VÚB Banka), SporoPay (Slovenská sporiteľňa), UniPlatba (UniCredit Bank), VeBpay (VolksBank).  Dobiť kredit je možné v osobnom konte alebo priamo pri darovaní konkrétnej sumy na vybraný projekt.

Komunita dobrých ľudí

Registrovaní používatelia majú vlastnú zónu s niektorými parametrami a službami používanými v sociálnych sieťach, kde je možné posielať žiadosti na priateľstvo, prípadne posielať pozvánky pre zaregistrovanie do programu Dobrá krajina na mail svojim známym. V konte je možné vytvárať si vlastné statusy, komentovať statusy pridaných priateľov a sledovať činnosť svojich priateľov.

Špecifikom týchto komunitných funkcií je ich zameranie na dobré a všeobecne prospešné ciele. Každý člen rodiny dobrej krajiny má k dispozícii podrobné prehľady o svojej aktivite, konkrétne objem darovaných finančných prostriedkov, prisľúbených prostriedkov, počet vecných darov, poskytnutej práce v rámci dobrovoľníctva a počte podporovaných tém. Dobrí ľudia tak môžu spoločne sledovať rast vyzbieranej sumy a podporených projektov.

 

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378