Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

EDULAB

Flash
  • Vaše hodnotenie 5/10  
  • Naše hodnotenie 10/10
    12345
  • Hodnotiacich2
 

Ciele a charakter projektu

EDULAB je unikátne centrum moderných technológií priamo v centre Bratislavy zamerané na efektívne aplikovanie informačných a komunikačných technológií a využívanie digitálneho vzdelávacieho obsahu v procese výučby. Ide o prototyp modernej multimediálnej triedy budúcnosti, ktorá reprezentuje komplexné hardvérové a softvérové vzdelávacie riešenie v praxi s primárnym zameraním na školy a vzdelávacie organizácie.

Hlavným cieľom centra EDULAB je zvýšiť popularitu využívania moderných vzdelávacích technológií na školách a ukázať prínosy a význam pre skutočnú modernizáciu vzdelávania. EDULAB prináša učiteľom možnosť získať praktické zručnosti absolvovaním školení a vyskúšať si so svojimi žiakmi prácu s najmodernejšími technológiami.

Web stránka postavená na CMS TYPO3

Web stránka EDULAB je postavená na CMS TYPO3 so štandardnými modulmi aj modulmi typu custom development. Redakčný systém TYPO3 umožňuje kompletnú správu obsahu portálu – položky v menu. EDULAB tak môže rýchlo a jednoducho informovať návštevníkov stránky o jeho budúcich aktivitách, novinkách  alebo sprostredkovať informácie o už zrealizovaných podujatiach. Návštevníci stránky môžu získať predstavu o centre na základe virtuálnych prehliadok, či fotogalérii. Zoznam najbližších podujatí nájdu v prehľadnom kalendári akcií.  EDULAB má vlastný systém uploadu, transkodingu a streamingu videa s vlastným videoplayerom. Môže tak svojim návštevníkom zabezpečiť online živé vysielanie podujatí.

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378