Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Euractiv.sk

Flash
  • Vaše hodnotenie 6/10  
  • Naše hodnotenie 7/10
    12345
  • Hodnotiacich7
 

Charakter projektu

EurActiv.sk predstavuje rozsiahly portál s množstvom aktuálnych a užitočných informácií týkajúcich sa nielen diania na pôde Európskej Únie, ale takisto ďalších činností, ktoré majú dopad na krajiny EÚ.

Redakčný systém TYPO3 a ďalšie technológie

Portál obsahuje množstvo článkov, komentárov, analýz atď., pre ktorých efektívnu obsluhu bolo potrebné zostaviť spoľahlivý systém, ktorý by túto správu obsahu z užívateľského hľadiska zrozumiteľne ponúkal. Takýmto systémom je redakčný systém Enterprise Content Management System TYPO3. Systém, ktorý je využívaný pre tento portál obsahuje prvky custom developmentu, ktorým sa zabezpečilo vybudovanie systému podľa požiadaviek klienta.

Špeciálnymi článkami sú tzv. videokomentáre. K článkom sú pripájané takisto videá z interview, alebo videodokumentácie, čo je umožnené prostredníctvom vlastného transkódera videí a kustomizovaného video playera s tzv. watermarkom, ktorý nesie logo portálu a linku pre embed videa a URL videa.


Jednou z bežných features na takto rozsiahlych portáloch je využívanie registrácie na odoberanie newslettrov, rozšíreného vyhľadávania, ktorým sa vyhľadáva podľa druhu článku, napr. analýzy, aktuálne výzvy atď., pričom je integrované takisto vyhľadávanie medzi heslami z portálu EuropskaUnia.sk. Linky a RSS partnerských portálov vytvára prepojenia medzi celou sieťou EurActiv-ov jednotlivých krajín. Na portáli je obsiahnutá prehľadná časť, ktorá uvádza všetky vetvy portálov patriacich do siete EurActiv-ov.

Články sa v CMS systéme nielen vytvárajú ako nové články z produkcie redaktorov portálu, ale takisto sa dynamicky denne posielajú z viacerých zdrojov, najmä správy z TASR. Všetky články sa môžu v CMS systéme pridávať do viacerých sekcií, podľa relevantnosti článku.

Procesy na stránke sú podporené prepojením a importovaním aktuálnych výziev z viacerých databáz grantov a takisto z databázy stránky EUFC.sk.

Cache manager

Jednou z manažérskych systémov, s ktorými je prepojená stránka EurActiv.sk, je tzv. cache manager. Ide o systém, ktorým sa spravuje tzv. cache celého portálu. Pre portály takéhoto rozsahu je nutné zabezpečovať optimálnu rýchlosť portálu, čo sa dosahuje tým, že sa vytvára cache. Pri častých zmenách na portáli, či pri nutnosti vidieť najaktuálnejšie zobrazenie portálu, sa použije možnosť zmazania cache či už pre celý portál alebo pre jednotlivé stránky. Zobrazuje zoznam jednotlivých stránok a takisto presný čas, kedy sa zaradila daná cache do zoznamu.

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378