Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

EurActiv.sk | Web v novom šate

Flash
  • Vaše hodnotenie 8/10  
  • Naše hodnotenie 9/10
    12345
  • Hodnotiacich3
 

Zmenený denník EurActiv.sk

V 5. týždni roka 2016 sme nasadili v novom šate ostrú verziu e-denníka na URL EurActiv.sk - najväčšieho informačného portálu o dianí v Európskej únii v kontexte Slovenska.

Prínosy upgradu a redizajnu

Cieľom redizajnu webovej stránky bola nielen aktualizácia a interaktívnosť front endu - pútavejšia grafika, galérie, responzívnosť dizajnu či štruktúrovaný layout pre newsletter s priestorom pre partnerské logá a úprava feed-ov RSS správ od spoločnosti Traq.li. Užívatelia ocenia prístupnejší obsah na mobiloch a tabletoch, umožňujúci intuitívnu navigáciu po sekciách, o ktoré majú záujem. Piktogramy označujúce sekcie sú samozrejmosťou. Internetový portál sa obohatil o nové funkcionality ako označovanie populárneho obsahu (tagy článkov, analýz, rozhovorov), kalendár udalostí, boxy pre najčítanejšie články v súvzťažných kategóriách podľa typu obsahu.

WordPress riešenie

Za front end oponou prebehla zmena back end Content Management Systému z TYPO3 na WordPress, ktorý je rovnako Open Source platformou, čiže klientovi nevznikajú žiadne pravidelné licenčné poplatky za softvér. Ako grafické riešenie bola použitá už existujúca WordPress téma, ktorá sa prispôsobila corporate identite klienta. Vďaka použitiu WordPress témy, mal klient okamžite presnú predstavu, ako bude portál vyzerať a zároveň použitie témy mu prinieslo úsporu nákladov v rámci grafických prác a zároveň v rámci funkcionalít, ktoré už mala daná téma v sebe zakomponované.

Migrácia dát & presmerovanie odkazov

Pri prechode medzi jednotlivými systémami sa zabezpečila nepretrživá prevádzka e-denníka. Naplneným zámerom vydavateľa bola úplná migrácia dát na spoľahlivý web hosting, na serveroch sa vytvorilo trvalé bezpečné testovacie prostredie, prebehla reindexácia URL vo vyhľadávačoch pri zachovaní kontinuity odkazov prostredníctvom redirectingu povôdných URL na nové. Účelom presmerovania odkazov bolo zachovať nadväznosť a užívateľské pohodlie pri hladkom prechode na zmenenú optimalizovanú štruktúru - jeden z kľúčových parametrov pre ranking vo vyhľadávačoch určujúci výsledné zobrazované poradie.

SEO & Web marketing

Alt attributes fotografií a obrázkov sú dôležité pre vyhľadávače Google, Bing, Yahoo a Seznam.cz. Pôvodný vyhľadávač nahradil customizovaný rýchlejší Google Site Search - prepojený na štatistické reporty aplikácie Google Analytics, ktorý spolu s nástrojom pre heatmapy pomáhajú merať aktivitu užívateľov, inšpirovať tím pre budúce zlepšenia funkčných prvkov webu a otvárať dvere pre Usability štúdie. Google DoubleClick for Publishers rieši marketing a manažment bannerov v kampaniach. Optimalizoval sa počet dotazov na databázu, inštalovali SEO pluginy v novom back ende. Doplnili sa boxy pre nerušivú tematickú reklamu viažucu sa ku konkrétnemu obsahu pre Display kampane, ikony pre sociálne siete Facebook, Twitter, Linkedin a integrovali sa rôzne breadcrumbs.

Servisné riešenia MONOGRAM Technologies

Použitý repertoár funkčných zlepšení v rámci dokončeného web projektu predstavuje dlhodobú hodnotu vytvorenú pre zákazníka. Portál teraz lepšie obstojí vo vydavateľskej konkurencii a upevní si pozíciu trvalého zdroja informácii pre čitateľov sledujúcich dianie v Európskej Únii. V rámci MONOGRAM Technologies servisných riešení ®  čoskoro prinesieme portálu plug-iny pre videá, kategorizačné filtre pre podstránku Európske fondy a ďalšie novinky.

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378