Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

JOJ.SK verzia 5

Flash
  • Vaše hodnotenie 7/10  
  • Naše hodnotenie 10/10
    12345
  • Hodnotiacich36
 

Televízia JOJ spustila 15.4.2013 novú televíziu WAU zameranú na ženské publikum. Spolu s novou televíziou bol spustený aj jej portál. JOJ si tak na svoje konto pripísala už 7.portál, pričom každý z nich je venovaný inej televízii a posledný, TOPFUN, predstavuje videopožičovňu. Pri príležitosti spustenia novej televízie sa JOJ rozhodla obnoviť a redizajnovať aj svoj hlavný portál.

Čo prináša nová joj.sk?

Nový dizajn prináša farebnosť, vzdušnosť a najmä pohodlnosť pre používateľa. Na stránke dominuje farebný promo pás, ktorý zobrazuje vybrané epizódy seriálov a relácií z archívu a tiež z pripravovaných noviniek. Označenie „Dnes“ znamená, že konkrétna epizóda bola do archívu pridaná v daný deň.

Pribudol aj menší promo pás, vytvorený zo 4 boxov, v ktorých je zobrazený vybraný program na daný deň. Priamo z boxu je možné jediným kliknutím prejsť a spustiť poslednú epizódu programu, pričom ostatné sú vylistované podľa dátumu pod ňou. Staršie epizódy si môže návštevník zoradiť podľa dátumu alebo sledovanosti. Na titulnej stránke sa nachádza tiež zoznam správ z ostatných webov joj – topstar.sk, noviny.sk atď.

Ďalšou vlastnosťou, ktorá pribudla na novom webe, je autocompleter vyhľadávača, vďaka ktorému sa dokáže návštevník rýchlo a jednoducho  dostať k relácií alebo epizóde o ktorú má záujem. Pribudla aj sekcia novinky, v ktorej sa zbierajú najnovšie zaujímavosti zo seriálov a z televízie. V novom archíve nájdete aj Premium zahraničné seriály, ktoré sú na stránke k dispozícií 7 dní po ich odvysielaní.

Prispôsobenie pre retina zariadenia

Pri tvorbe ikoniek a textov boli na novej stránke použité webfonty, čím sa minimalizovalo použitie obrázkov. Grafika na stránke využíva okrem špeciálneho webfontu aj CSS3. Takáto forma grafiky je do veľkej miery prispôsobená aj pre retina zariadenia, ktoré sú z pohľadu ostrosti obrazu citlivé na správne rozlíšenie. Použitím webových fontov namiesto obrázkov sa však tento problém odstraňuje a stránka vyzerá ostro pri použití akéhokoľvek rozlíšenia.  

 

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378