Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Mama a Ja | portál pre mamičky

Flash
  • Vaše hodnotenie 7/10  
  • Naše hodnotenie 8/10
    12345
  • Hodnotiacich14
 

Nový dizajn a funkcionality

Internetový informačný portál MAMA a ja je určený pre mladé rodiny, so zameraním na dôležité témy ich života ako napríklad tehotenstvo, pôrod, dieťa, vzťahy, výchova, zdravie, výživa, životný štýl, recepty, burza vecí, poradne, diskusie a blogy.

Zmeny redizajnu spočívajú nielen v modernejšej grafike - v súlade so súčasnými trendmi so zameraním na preferencie návštevníkov portálu -  ale aj v zvýšení kvality obsahových a funkčných častí webu. Účelom redizajnu portálu bol svieži a pútavý vzhľad prihliadajúc na jednoduchú a intuitívnu navigáciu na stránkach, listing článkov podľa významnosti určenej čitateľom i redakciou, a plná responzivita pre mobily a tablety.

Prebehol rozsiahly upgrade modulov pre Články, Mamapédiu, Poradne, Fotobook, Diskusie, Miniburza, Recepty, Pôrodnice, Kalkulačky, Predplatné. Pridala sa možnosť prihlásenia formou profilov zo sociálnych sietí Google+ a Facebook. Pribudli RSS feed (kanály) pre čítačky správ. V rámci navigácie čitateľov po sekciách sa integrovali intuitívne breadcrumbs, ktoré zobrazujú umiestnenie konkrétnej podstránky v rámci štruktúry celého webu.

Články, Mamapédia a Poradne - moduly prinášajúce odborné články a poradenstvo pre návštevníkov

Užívatelia sa vďaka zmenám dostanú rýchlejšie k relevantnému obsahu, a môžu sa aj ľahko poradiť s odbornými lekármi o zdravotných ťažkostiach matiek a ich detí. Referenčné články disponujú vlastným promočným boxom na Home Page. Najobľúbenejšie články sú v ďalšom boxe - so záložkami v závislosti od času ich publikovania. Články na podstránke sú zoradené v listingu, so sprievodnými fotografiami označenými popisnými alt atribútmi. Menu je rozdelené na podkategórie, v každej z nich sa dajú zvýrazniť najžiadanejšie príspevky. Samozrejmosťou je posuvný slider s obrázkami pre titulné články. Staršie články sú prístupné prostredníctvom stránkovania. Každý je možné like-ovať či zdieľať na sociálnych sieťach. Mamapédia obsahuje listing článkov s informáciami o chorobách a liečbe, funkcionalitu pre kontextové vyhľadávanie podľa kľúčových slov, funkciu stiahnutia príspevku do .pdf súboru, tlačidlá „páči sa“ a pre zdieľanie obsahu na sociálnych sieťach, box Súvisiacich článkov a komentovania na Facebooku. Modul Poradne prináša možnosť konzultovať zdravotné komplikácie detí s lekármi z rôznych odborov - pediatria, gynekológia, dojčenie a výživa či detská psychológia. Užívatelia môžu pridávať otázky, ktoré môžu neskôr prehliadať aj v osobnom profile.

Fotobook a Diskusie - moduly  umožňujúce interakciu návštevníkom webu

Modul zdieľania fotografií Fotobook umožňuje chronologicky zoraďovať nové albumy v sekcii, like-ovanie, komentovanie, prekliky medzi albumami, zobrazovať vlastné albumy ako i statusy priateľov. Popisy sú editovateľné redakciou v prípade potreby. Modul Diskusie ako diskusné fórum prináša interaktivitu v možnosti reagovať na obsah, komentovať a pridávať vlastné postrehy. Čitatelia nielen pridávajú príspevky, ale aj vytvárajú nové diskusie. Redakcii je umožnené vytvárať tematické diskusné skupiny, napríklad Tehotenstvo a pôrod, Deti, Zdravie, Rodina a vzťahy či Výživa. Redaktori v nich smú moderovať nahlásené nevhodné príspevky.

Miniburza a Recepty - pridaná hodnota pre návštevníkov v podobe inšpirácie, nákupu a predaja

Modul Miniburza prináša inzeráty definované podľa kategórií, zobrazené len ak obsahujú aspoň definovaný počet post-ov, s rozšírenými možnosťami filtrovania či vyhľadávania a zdieľaním cez sociálne siete. V rámci listingu sa zobrazujú samostatne nové alebo použité produkty. Inzeráty platiacich používateľov sú uprednostňované v rámci listingu. Názov inzerátu má vyššiu váhu v rámci zobrazenia výsledkov vyhľadávania než popis. Každý inzerát má stanovenú maximálnu platnosť v dňoch. V stanovený počet hodín pred skončením inzerátu sa pošle používateľovi email s možnosťou predĺženia inzerátu. Fotky na webe sa  automaticky optimalizujú. Je možné hodnotiť profil užívateľa, ktorý pridal inzerát. Neplatiaci používateľ má obmedzený počet aktívnych inzerátov. Možnosť editovať, skryť inzerát po predaji a emailové notifikácie sú samozrejmosťou. Napĺňanie obsahu pre modul Recepty vychádza z listingu článkov a obsahuje zoznam všetkých kategórii v rámci receptov. Pri každom recepte je dátum pridania a autor receptu. Detail receptu obsahuje možnosť hodnotenia, kategorizovať recept, pridať galériu a postup krokov pri varení. Komentovanie receptov je riešené pomocou Facebook Comments Plug-inu.

Pôrodnice a kalkulačky - pomoc pre budúce i súčasné mamičky

Modul Pôrodnice disponuje databázou kliník, mapou, fotogalériou, filtrami a vyhľadávaním, plugin-mi pre Twitter,  Facebook i Google+, hviezdičkovým ratingom a boxami pre užívateľské komentáre spokojnosti. Nové automatizované kalkulačky zvýraznené piktogramami pozostávajú z pokročilých algoritmov, ktoré doručujú užívateľom obsah podľa ich potrieb nielen vo Front Ende, ale aj v newsletteri - napríklad Vývoj dieťaťa mesiac po mesiaci, Tehotenstvo týždeň po týždni, Váha a výška dieťaťa.

Predplatné časopisov vydavateľstva ORBIS IN

Modul Predplatné disponuje možnosťami úhrad platobnými kartami, ako aj platieb cez e-banking, ktoré poskytujú okrem zvýšeného komfortu pri nakupovaní i benefit okamžitého doručenia informácie o výsledku platby obchodníkovi. Obchodník tak môže expedovať produkt, pripísať kredit či spracovať platbu ihneď po doručení tejto informácie. To skráti celý proces nakupovania. Pridaná funkcionalita pre zadanie zľavového kódu umožňuje definovať % alebo fixnú EUR zľavu z ceny predplatného, kupón má obmedzenú dĺžku platnosti. Online prepojenie na platobný portál banky či potvrdenie objednávky cez email a SMS sú neoddeliteľnou súčasťou riešenia.

End-to-end riešenie

Od strategického poradenstva a mapovania potrieb klienta, schválením technologickej infraštruktúry, rozloženia funkčných prvkov webu, grafiky, cez štylizovanie CSS, tvorby a validácie kódu, viacúrovňového testingu a simulácií, až po dátovú migráciu a nasadenie do produkčného prostredia a servisnú podporu.

Splnenými cieľmi zákazníka boli celkový presun dát na serveri webhosting providera, vytvorenie bezpečného testovacieho prostredia, uskutočnenie reindexácie nových URL a redirecting pôvodných hypertextových odkazov na nové - so zachovaním užívateľského komfortu. Pri migrácii medzi systémami sme zabezpečili nepretržitú prevádzku online časopisu. Súčasťou projektu bolo nielen jednorazové SEO, ale trvalá podpora pri zlepšovaní označovania obsahu Key Words a zlepšovania pozícií v Google, Bing, Yahoo a Seznam.cz, odporúčania pre zvýšenie rankingu. Pribudli meta tagy i alt atribúty obrázkov, a pre vyhľadávače dôležitá pravidelne generovaná site mapa. Do webu sa integroval uspôsobený Google Site Search - v milisekundách zobrazuje výsledky vyhľadávania priamo na stránke. Implementovali sme subtílne reklamné plochy. Kampaniam interných web marketing špecialistov umožňujú vecne nadviazať na zobrazovanú tému. Naši kreatívci pridali ikony pre sociálnu sieť Facebook, TwitterGoogle+.

Technológie a redakčný systém

Z technológií samozrejmosťou je HTML5, JavaScript a PHP programovací jazyk, databázy MariaDB - doplnené o nástroje Google Analytics a externý bannerový systém. Pre rýchlejšie načítavanie stránky bol použitý web server Nginx. Popri front-end úpravách sa zrealizovala i zmena back-end Content Management Systému (CMS) zo SilverStripe na TYPO3 v Nette Frameworku. CMS TYPO3 je robustnou Open Source platformou bez licenčných poplatkov. Tento overený redakčný systém s pravidelnými aktualizáciami umožňuje definovať viacstupňové procesy a úrovne prístupových práv. Jeho vlastnosťami sú pokročilé metódy cache-ovania a rozkladanie záťaže. TYPO3 je výkonné, flexibilné a dobre  prepojiteľné s inými nástrojmi a aplikáciami.

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378