Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Panta Rhei

Flash
  • Vaše hodnotenie 7/10  
  • Naše hodnotenie 9/10
    12345
  • Hodnotiacich26
 

Obľúbené kníhkupectvo Panta Rhei pripravilo pre svojich zákazníkov nový e-shop s responzívnym dizajnom, prepracovaným obsahom a robustným technologickým zázemím. Stránka prináša používateľom najmä jednoduchosť, prehľadnosť a modernosť.

Responzívny dizajn

Dizajn stránky bol vytvorený s myšlienkou zjednodušenia a sprehľadnenia predchádzajúceho eshopu. Aby bol tento ciel dosiahnutý, na hlavnú stránku neboli zaradené žiadne nepodstatné prvky a obsah stránky bol rozdelený do ucelených geometrických prvkov. Celý dizajn je vytvorený v minimalistickom štýle, pričom dôraz je kladený najmä na premyslené rozmiestnenie prvkov na stránke tak, aby bola zachovaná prehľadnosť všetkých podstránok nového e-shopu. Logo Panta Rhei a písmo použité v dizajne stránky boli prevzaté z novo zadefinovanej korporátnej identity spoločnosti.

Pri tvorbe funkčnej špecifikácie stránky sa tiež od začiatku myslelo na potrebu vytvorenia responzívneho dizajnu stránky, ktorý bude schopný prispôsobiť sa rozmerom každého displeja. Stránka je tak teraz schopná dynamicky sa prispôsobovať aj mobilným zariadeniam, ktoré používatelia využívajú na prezeranie obsahu stále častejšie.

Praktické riešenie

Stránka je navrhnutá tak, aby používateľovi umožnila čo najväčší komfort pri prezeraní a nakupovaní. V spodnej časti sa nachádza sekcia „Naposledy ste videli“, ktorá pomáha návštevníkovi vrátiť sa k naposledy prezeraným knihám. Na hlavnej stránke je zobrazených 18 najpredávanejších kníh, 18 noviniek a tiež pripravované tituly spolu s kalendárom podujatí.

Zaujímavou vlastnosťou  je fixné horné menu spolu s vyhľadávaním, ktoré má návštevník neustále k dispozícii aj pri „skrolovaní“ stánky. V pravej časti fixného menu je umiestnený nákupný košík s rýchlym odkazom na konto zákazníka.

Aké ďalšie výhody prináša nová stránka?

Okrem už spomínaného zjednodušenia a sprehľadnenia stránka prináša ďalší benefit. Po zaregistrovaní si môže užívateľ zvoliť troch obľúbených autorov, pričom na všetky jeho knihy bude mať pri nákupe 10% zľavu. Zmeniť obľúbených autorov môže používateľ každý rok.

E-shop prináša používateľom aj veľké množstvo titulov z rôznych žánrov, ktoré umožňujú každému nájsť to, čo ho zaujíma. V súčasnosti je v ponuke e-shopu už 125 000 produktov.

Nové technologické riešenie prináša výhody aj zamestnancom Panta Rhei, ktorí majú k dispozícií špeciálnu tabletovú verziu administračného rozhrania na správu objednávok. Vďaka tomuto vylepšeniu budú môcť objednávky vybaviť rýchlo a komfortne.

Technologické zázemie Magento a e-commerce

E-shop je postavený na platforme Magento, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie systémy pre e-commerce riešenia. Obľúbenosť získala najmä svojou robustnosťou, spoľahlivosťou a obrovským množstvom funkcií, ktoré ponúka používateľovi aj administrátorovi. Medzi najvýznamnejšie vlastnosti platformy patrí možnosť kontroly viacerých webstránok a zdrojov z jedného administrátorského panela. Systém Magento tiež obsahuje množstvo nástrojov, ktoré umožňujú kvalitnú optimalizáciu pre vyhľadávače, nástroje na správu objednávok, fakturácie, skladových zásob a tiež marketingu a prezentácie. Ide teda o systém, ktorý umožňuje vytvoriť komplexné profesionálne riešenie s možnosťou ďalšieho rozvoja.

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378