Poslať ako e-mail Formát pre tlač


 

Srdce pre deti

Flash
  • Vaše hodnotenie 7/10  
  • Naše hodnotenie 9/10
    12345
  • Hodnotiacich5
 

Ciele a charakter projektu

Srdce pre deti je program denníka Nový Čas a Nadácie Pontis. Prostredníctvom tohto programu môžu čitatelia pomáhať deťom s neľahkým osudom. Funguje na princípe pravidelného vyhlasovania zbierok v prospech sociálne a/alebo zdravotne znevýhodnených detí. Vyzbierané prostriedky sa používajú na nákup zdravotných alebo iných pomôcok, nevyhnutných pre zlepšenie kvality života vybraných detí. Program Srdce pre deti teda neposkytuje rodine dieťaťa priamu finančnú podporu, čo zabezpečuje jeho transparentnosť. Výšku získaných prostriedkov a ich podrobné využitie vždy po ukončení zbierky zverejníme. 

Na stránke www.srdcepredeti.sk nájdu darcovia informácie o deťoch, ktoré potrebujú pomôcť, priamo na stránke môžu darovať finančné prostriedky a sledovať celkovú sumu vyzbieranej finančnej pomoci. Každý príbeh má svoju históriu darcov a darovaných finančných prostriedkov.

Program Srdce pre deti využíva darcovský systém Dobrá krajina, spravovaný Nadáciou Pontis.

Portál Dobrá krajina

Dobrá krajina je web stránka postavená na CMS TYPO3, ktorý obsahuje štandardné moduly aj moduly typu custom development. Redakčný systém TYPO3 umožňuje kompletnú správu obsahu portálu – položky v menu, primárna a sekundárna navigácia, správy, dobré projekty, dobrí ľudia. Súčasťou dodania výstupov bola realizácia SEO tak, aby bola webstránka okamžite indexovaná a dostupná na dobrých pozíciách v kľúčových vyhľadávačoch. Frontend aplikácie využíva na viacerých miestach technológiu AJAX. Dobrá krajina má vlastný systém uploadu, transkodingu a streamingu videa s vlastným videoplayerom. Portál Dobrakrajina.sk je prepojený s portálom Darca.sk, z ktorého sa importujú údaje a konkrétne dáta o projektoch. Ide o prepojenie heterogénnych systémov – PHP technológií Cake a TYPO3.

Facebook Twitter

Späť na zoznam referencií

Hore

Referencie

Kontaktujte nás
MONOGRAM Technologies, spol. s r.o.
Mlynská dolina
Ilkovičova 6276
nová budova FIIT STU
Bratislava 842 16, Slovakia

Telefónne čísla:
ak voláte zo Slovenska: 0650 405 378
ak voláte zo zahraničia: +421 650 405 378